Performans İyileştirmeleri Nedir ?

Tüm platformlarda olduğu gibi SAP Commerce Cloud sistemlerininde daha hızlı ve daha stabil çalışması için dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallar sorguların daha hızlı yanıt vermesi, sayfaların daha hızlı açılması, donanımsal bazda sunucu ve ekipmanlarına yük bindirmemesi için uygulanması gereken kurallar ile e-ticaret sitenizin kullanıcılara daha rahat kullanım avantajı sağlamasına yarayan kurallardır. Bu kurallar kullanıcıların deneyimlerinin iyileştirilmesinin yanında e-ticaret platformlarımızın arama motorlarında daha iyi sonuçlar elde edebilmesi için de uyulması gereken kurallar olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Deneyimli kadromuzla SAP Commerce Cloud projelerinizinden en iyi performansı almanızı sağlıyoruz.

E-Ticarette Performansın Önemi

KPI (Key Performance Indicator), anahtar performans göstergesi e-ticaret platformları için olmazsa olmaz sayılabilecek göstergelerdendir. Performans açısından optimize sistemlerin kullanıcılarına daha rahat ve akışkan bir kullanım sunacak olması e-ticaret sistemlerinde satışı destekleyen en önemli unsurlardandır. E-Ticaret platformlarının performans göstergelerini takip ediyor olması satış ve pazarlama hedeflerini yakalama konusunda da büyük bir etkendir. SAP Commerce Cloud e-ticaret platformlarınızda da performans çalışmalarınızı deneyimle kadromuzla sunuyoruz.

Kullanıcı Deneyimi İçin Performans

Yapılan araştırmalar gösteriyorki tüm internet kullanıcıları bulundukları platformda hıza ve kullanılabilirliğe büyük önem vermektedir. Bu kural e-ticaret platformları için de oldukça önemlidir. Kullanıcıların bir e-ticaret platformunda istedikleri ürünlere en hızlı şekilde ulaşması, sayfalar arası hızlı bir şekilde geçiş yapabilmesi, sayfaların yüklenmesini uzun uzun beklememesi alışverişlerini daha keyifle yapmasını sağlamaktadır. Kullanıcılara istedikleri bu deneyimi sunabilmek e-ticaret platformları için performansı da vazgeçilmez bir noktaya taşımaktadır.

SEO/Arama Motorları İçin Performans

E-Ticaret platformlarındaki performans kriterleri en az kullanıcılar için olduğu kadar arama motorları için de son derece kritiktir. E-Ticaret platformlarında yapılacak SEO (Search Engine Optimization) çalışmalarında da performans konusu son derece kritik bir öneme sahiptir. Arama motorları sonuç listelemeleri için kullanıcıların deneyimlerini önceliklendirmektedir. Kullanıcıların sevdiği, daha çok vakit geçirdiği, istediklerine kolaylıkla ulaşabildikleri e-ticaret platformları arama motorları için de sevilen ve tutulan platformlar olmaktadırlar. Bu sebeptendirki e-ticaret platformlarımızın arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde edebilmesi de e-ticaret platformumuz performansına da doğrudan bağlıdır diyebiliriz. SAP Commerce Cloud projeleriniz için SEO performans çalışmalarınızda da uzman ekibimizle yanınızdayız.
Bize Ulaşın
vector