E-Ticaret Nedir ?

E-ticaret, internet üzerinden ürün veya hizmet satışı yapmamıza olanak sağlayan sistemler bütünüdür. Bu sistemler, fiziksel mağaza ve satış noktaları yerine, dijital olarak erişilebilen bir platformda işlem yapar.E-ticaret işlemleri genellikle bir web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu platformlar, müşterilerin ürünleri görüntülemelerine, sepete eklemelerine, ödeme yapmalarına ve ürünlerin teslimatını takip etmelerine olanak tanır. E-ticaretin avantajları arasında, müşterilerin kolayca ürünler hakkında bilgi edinmesi, geniş bir ürün yelpazesi sunulması, zaman ve maliyet tasarrufu sağlanması ve dünya çapında bir müşteri kitlesine ulaşılabilmesi sayılabilir. Ayrıca e-ticaret platformları 7/24 açık mağazalardır. Ürün ve hizmetlerinizin satışı zaman ve mekan bağımsız yapabilmenizi sağlar.

SAP Commerce Cloud B2B

SAP Commerce Cloud B2B, işletmelerin dijital satış kanalları aracılığıyla diğer işletmelere (B2B) ürünlerini satmalarına olanak tanıyan bir yazılımdır. SAP Commerce Cloud B2B, işletmelerin müşterilerine daha iyi hizmet vermesine, müşteri deneyimini iyileştirmesine ve satış süreçlerini optimize etmesine yardımcı olur.

SAP Commerce Cloud B2C

SAP Commerce Cloud B2C, işletmelerin müşterilere (B2C) ürün veya hizmet satışı yapmak için kullandıkları bir yazılımdır. Bu yazılım, işletmelerin dijital satış kanallarını yönetmelerine, müşteri deneyimini geliştirmelerine ve satış süreçlerini optimize etmelerine yardımcı olur.

Pazaryeri

"SAP Mirakl" bir pazaryeri platformudur. SAP ve Mirakl şirketlerinin ortak geliştirdiği bir çözümdür. Bu platform, dijital pazar yerlerinin oluşturulması ve yönetilmesi için kullanılır.
SAP Mirakl, işletmelerin birden fazla satıcı ve üreticiden ürünlerin satışını gerçekleştirdiği bir dijital pazar yeri oluşturmasına olanak tanır.

Omni Channel

SAP Commerce Cloud omni channel, işletmelerin müşterilerine çoklu kanallardan hizmet vererek, müşteri deneyimini birleştirmelerine ve optimize etmelerine olanak sağlayan bir yazılımdır. Bu yazılım, işletmelerin fiziksel mağazaları, online satış kanalları, mobil uygulamaları ve diğer kanalları bir araya getirerek, müşterilerin istedikleri şekilde alışveriş yapmalarını sağlar.