Kalite/Güvence Hizmetleri Sayfa İçeriği

Kalite/Güvence Hizmetleri Nedir ?

Kalite Güvence Hizmetleri projenizin sürdürülebilirlik ve genişleyebilme kurallarına göre doğru tasarlandığı ve uygulandığından emin olmak için verdiğimiz bir hizmettir. Projenizin uygulayıcısı farklı bir ekip olsa da, bizden alacağınız Kalite Güvence Hizmetleri ile Çözüm Mimarlarımız projenizin doğru tasarlandığı ve uygulandığından emin olmak için analizler yapar ve düzenlemeler için çözüm önerilerinde bulunur.

Proje analiz aşamasında, sadece üzerinde çalıştığınız kapsam değil, gelecekte planladığınız e-ticaret ve omnichannel stratejilerinize uygun olarak sistemin hızlı adapte olabilmesini sağlayabilecek şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bunun E-ticaret altyapınızın hem kendi içinde hem de yakın entegre olduğu ERP, CRM, OMS sistemlerinizle çalışma şekillerinin doğru tasarlanması gerekmektedir. Aksi halde ana proje sonrasında, altyapınıza yeni ülke rollout ya da yeni marka sitelerini eklemek istediğinizde tahmin ettiğinizden daha uzun süreler ve maliyetlerle karşılaşabilirsiniz.

- Fonksiyonel Çözüm Mimarı, e-ticaret süreçlerine bütünsel olarak bakarak, uçtan uca kullanıcı deneyimini düşünerek bütün süreçlerin tasarlanmasını sağlar. Süreçlerin dokümantasyonlarının belli bir standartta olması için gerekli yönlendirmeleri yapar. Birim testler, Uçtan Uca Testler ve Kullanıcı Kabul Testleri için senaryoların doğruluğunu teyit eder. Canlı geçiş aşamasında en önemli adımlardan biri olan anaveri temizlik ve hazırlama çalışmalarında yönlendirici olur.

- Backend Çözüm Mimarı, sistem mimarisi ve entegrasyonların doğru teknoloji ve çözümlerle tasarlanmasını sağlar ve özellikle canlı geçiş sonrası sistemin teknik olarak monitör edilebilmesi için gerekli çözümleri iletir. Geliştirme aşamasında yazılan kodların sürdürülebilir ve genişleyebilecek şekilde yazıldığından emin olmak için Code Review yapar.

- Frontend Çözüm Mimarı, önyüz altyapısını tamamen yönetilebilir bir şekilde tasarlandığından emin olur ve kullanıcı deneyimi açısından son trendlere göre yönlendirmeler yapar. SEO için bütün altyapının sürdürülebilir ve genişleyebilecek şekilde kurulduğundan emin olur.